Uniwersalne odżywki białkowe

Odżywki białkowe to preparaty, które są przeznaczone dla kulturystów i osób, które chcą szybko uzyskać przyrost masy mięśniowej. W swoim składzie zawierają one wysokiej jakości proteiny takie jak izolat białka serwatkowego, koncentrat białka serwatki, białko jaja kurzego, białko z mleka czy też białko z soi, które wspomagające budowę i regenerację mięśni po ciężkim wysiłku fizycznym. Dodatkowo odżywki białkowe dla kulturystów wykazują się działaniem antykatabolicznym i wspierającym anabolizm mięśni.
Białko niezbędne w diecie każdego sportowca to białko serwatkowe, kazeina i białko jaja kurzego. Ich podstawową różnicą jest szybkość wchłaniania, przez co odżywki białkowe dla sportowców zawierają zarówno białka szybko i wolno wchłanialne.
Odżywki białkowe zwiększające masę mięśniową posiadają istotne znaczenie nie tylko dla osób trenujących zawodowo, ale także dla tych uprawiających sport rekreacyjnie. Białko zawarte w odżywkach jest podstawowy budulcem mięśni. Wykorzystywane jest ono w procesie ich wzrostu i regeneracji.

Redaktor nowiutka.pl

<img src="https://nowiutka.pl/wp-content/uploads/2019/08/bio.png" />